Uczniowie technikum inżynierii sanitarnej wzięli udział w konferencji z udziałem przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa i ekspertów programu „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”,

będącej częścią  kampanii społecznej  „Program inwestycji w sieć gazową Polski na lata 2018-2022”.  Eksperci zachęcali mieszkańców do korzystania z gazu ziemnego, najczystszego i najbardziej ekologicznego paliwa, który jest alternatywą dla starych pieców i kotłów węglowych.

Problem smogu rozpoczyna się w  gospodarstwach domowych. Nasi uczniowie, kiedyś absolwenci, jako instalatorzy systemów ogrzewania będa mieć realny wpływ na kształtowanie opinii społecznej w sprawach odnawialnych źródeł energii.  Dlatego tak ważne jest, aby mieli świadomość wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i życie ludzkie.

Organizatorzy akcji „Przyłącz się, liczy się każdy oddech” oferowali również bezpłatne badania spirometryczne, z których nasi uczniowie skorzystali.