W czwartek 28 września uczniowie ZSB-D należący do Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami panią Anną Tomaszek oraz ks. Tomaszem Michalikiem wzięli udział  w Pikniku Formacyjno-Integracyjnym wszystkich Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który odbył się w Bielsku-Białej.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy  od wspólnej Eucharystii, następnie miało miejsce szkolenie dla Opiekunów SKC, warsztaty dla Wolontariuszy oraz integracja przy wspólnym posiłku.  Z warsztatów  wolontariusze  dowiedzieli się, na czym polega misja  wolontariusza i co robić , by nieść pomoc  osobom potrzebującym. Spotkanie  również miało na celu wymianę doświadczeń między wolontariuszami  z innych szkół oraz  skorzystanie z pomysłów i sugestii innych członków SKC.

Uczestnicy Pikniku wrócili bardzo zadowoleni i pełni nowych pomysłów oraz chęci  do pracy w bieżącym roku szkolnym.